AI. Czy mamy się czego obawiać?

Na Uniwersytecie Szczecińskim odbyła się kolejna z cyklu debat poświęconych zagadnieniu współcześnie kluczowemu, sztucznej inteligencji – jej znaczeniu dla przyszłości gospodarki, pracy, społeczeństwa i nauki. Formuła dyskusji i uczestnictwo znakomitych badaczy i praktyków w zakresie wykorzystania sztucznej inteligencji pozwala dostarczać Państwu wydarzenie zapewniające nie tylko wartość poznawczą, ale także niezwykle angażujące i inspirujące do pogłębienia wiedzy na temat dokonującej się na naszych oczach rewolucji.

Sztuczna inteligencja szybko staje się nieodłącznym elementem coraz większej części naszej rzeczywistości, tworząc nowe możliwości, ale też zagrożenia. W sposób bardzo dynamiczny edukacja i nauka stają się częścią przemian powodowanych technologicznym postępem. Wierzymy, że budowanie społecznej świadomości jest jedyną drogą do wykorzystania szans stwarzanych przez nowe narzędzia, ale także do sprostania stwarzanym przez nie wyzwaniom.

Moderator: Dr Tomasz Kufel Instytut Ekonomii i Finansów, Uniwersytet Szczeciński

Prelegenci:

  • Andrzej Feterowski Prezes Zarządu Technoparku Pomerania
  • Dr hab. Elżbieta Perzycka-Borowska, Prof. US Instytut Pedagogiki, Uniwersytet Szczeciński
  • Dr hab. Adam Stecyk, prof. US Przewodniczący Rektorskiej Komisji Ds. Rozwoju Narzędzi Informatycznych w Uniwersytecie Szczecińskim
  • Dr hab. Tomasz Denkiewicz, prof. US Zastępca Dyrektora Instytutu Fizyki, Uniwersytet Szczeciński
  • Dr Przemysław Tomczyk Katedra Marketingu, Akademia Leona Koźmińskiego
  • Dr Grzegorz Wojarnik Instytut Ekonomii i Finansów, Uniwersytet Szczeciński